Svatební film z produkce studia Navara není jen klipem na jednu písničku. Opravdový film sestává z několika částí, z nichž každá má svoji specifickou atmosféru a tudíž i jinou hudbu. Už během samotného svatebního dne skládám příběh do jednotlivých obrazů a postupně si v hlavě celý film představuju a sbírám záběry podle potřeby právě toho vašeho.

Záloha svatebních sekvencí

Když z natáčení dorazím na svoji základnu, prvním krokem v samotné tvorbě filmu je kompletní záloha všech dat na dva nezávislé disky. Obvyklá velikost veškerého materiálu z jedné svatby čítá obvykle 70 až 150 giga dat pokud se natáčení ve full HD. A ve chvíli, kdy je vše zálohováno, může započít samotná tvorba filmu.

Studio Navara Svatební video Jested

Natáčení svatebního videa na koloběžkách - sjezd z Ještědu

Hudba pro svatební video

Zatímco se exportují výsledné časosběrné sekvence, hledám ideální hudbu pro váš film. Hudba jako taková je mým druhým životem a vášní, a tak se stane, že hledám i několik hodin či dní, protože dokud mi k vám a vašemu filmu hudba nesedí, nemůžu ji použít (viz článek Vybíráme hudbu do svatebního filmu). Často vyberu jednu skladbu a další vybírám postupně s tvorbou filmu. Důležité je vědět, že ne každá skladba může být upravena (zkrácena, prodloužena), avšak právě tyto možnosti jsou velmi důležité, protože téměř v žádném filmu v galerii nenajdete skladbu v její plné délce. Bylo by krásné nechat si složit originální hudbu pro každý film zvlášť od jednotlivých umělců, ale to je bohužel nereálné, a tak tuto možnost nechávám jen pro své celovečerní filmy.

Studio Navara Svatební video Chrastná

Natáčení fotoshootingu nedaleko tvrze Krassa se Simonou Fialovou. Foto Fialovi

Jak dlouho svatební video vzniká?

Film stříhám a upravuji v programech od firmy Adobe. V dalších dvou programech upravuji časosběrné sekvence. Vytvořit film, to není jen práce se střihem a hudbou. Zvlášť se dotváří i zvuky a ruchy z mikrofonů. Samostatnou kapitolou tvorby svatebního filmu je pak coloring jednotlivých záběrů. Tak jako fotograf upravuje každou fotografii, i kameraman vylepšuje jednotlivé záběry. Pracuje se sytostí barev, kontrastem, ostrostí, křivkami, vinětací atd. A když spojíte všechny tyto práce dohromady, zjistíte, že délka zpracování jednoho filmu je oprávněná.

Studio Navara Svatební video Adobe

Střih svatebního videa

Moje práce je mým koníčkem a zároveň jediným zaměstnáním. Tvorba svatebních videí, reklamních spotů a sportovních sestřihů je mojí hlavní živností. V sezóně točím svatební filmy obvykle každý víkend, které jsou proloženy sportovními událostmi a natáčeními reklam pro firmy. Výsledkem je doba dodání jednoho svatebního filmu 1 až 2 měsíce. Vše, co na mém webu vidíte, vytvářel jsem zcela sám. Ano, mohl bych si najmout externího střihače a urychlit tak proces tvorby, ale říká se, že střih jako takový je především o citu pro film a pro mě je střih a všechny další prvky mojí tvorby mým podpisem, a tak tuto možnost neplánuji. Věřím, že kvalita si žádá svůj čas. Každý pár vždy ujišťuji, že hned jak je film hotov, putuje právě k nim.

Studio Navara Svatební video Černousy

Natáčení svatebního videa na zámeckém dvoře Černousy

Cesta svatebního videa k vám

Díky internetu můžeme být stále v kontaktu. A díky velkoobjemovým úložištím můžete mít váš film téměř okamžitě. Využívám proto služeb uschovna.cz nebo weTransfer pro co nejrychlejší předání vašeho filmu. Přiznám se, že jakékoliv disky (DVD, CD) považuji za zastaralá média, a tak vám zasílám soubor, který si můžete rozkopírovat, kam chcete a netrápit se s mechanikou. Recenze na firmy.cz, googlu nebo facebooku jsou pak spolu s doplatkem celkové částky faktury tím posledním krokem z vaší strany, který mi pomůže jít dál a je pro mě upřímným poděkováním za moji snahu.