Milí čtenáři,

článek, který právě čtete, stručně shrnuje všechny moje dosavadní cesty a nabízí vám rozdělovník ke všem mým zápiskům z cest. Právě tady vždy najdete odkaz na nejnovější článek. Všechny články jsou rozděleny do sérií (S), které označují moje jednotlivé cesty světem, a epizod (E), které označují jednotlivé články z dané série podobně, jako se označují seriály. Pokud si přejete dostávat email s nejnovějším článkem pokaždé, když ho vložím na web, neváhejte mi napsat svůj email.

Tulák po snech

 

Série 01 - Dva sny - O šestiměsíční cestě jižní Evropou

Chcete-li poznat proč cestuji, jak cestuji a co všechno vedlo k mojí první samostatné cestě Evropou, přečtěte si právě tuto sérii, která vypráví nejen o šesti měsících, které jsem strávil ve Francii, Španělsku a Portugalsku, ale i o zemích, které jsem navštívil před touto cestou ještě v dobách, kdy jsem studoval. V této sérii najdete vyprávění o mém dvouměsíčním cestování po Argentině, Bolívii a Uruguayi, vyprávění o mé tříměsíční stáži v Paříži a také vyprávění o mém dvouměsíčním cestování po severní Americe včetně Havajských ostrovů. Právě tahle série je takovou matkou všech mých cest. Je hodně osobní, popisuje život, který se kolem mých cest točil a snaží se na moje cestování jako takové pohlížet ve všech možných souvislostech. Není tedy jen strohým popisem cesty, ale spíše osobním příběhem, který jsem psal ve třetí osobě a s myšlenkou na můj první film a moji první knihu, která nikdy nevyšla, s názvem Dva sny.

S01E01 Sám na cestách aneb fotografie mého života

S01E02 Gibraltar snů a skutečnosti

S01E03 Dva na cestách

S01E04 Ráno v Chicagu

S01E05 Trestný čin cestovatele

S01E06 Cesty náhod

S01E07 Paříž (I. díl) - Merde kam se podíváš

S01E08 Paříž (II. díl) - Šifra mistra bezdomovce

S01E09 Paříž (III. díl) - Z dálky

S01E10 Cestovatel u soudu I. díl

S01E11 Cestovatel u soudu II. díl

S01E12 První noc na cestě

S01E13 Dva roky na cestách

S01E14 Z Jablonce do Buenos Aires

S01E15 Začátky a konce

S01E16 Mříže s výhledem na Afriku

S01E17 Cap Rederis

S01E18 Vánoce na cestách

S01E19 Na Gibraltar (I. díl)

S01E20 Na Gibraltar (II. díl)

S01E21 Cela pro cestovatele (I. díl)

S01E22 Cela pro cestovatele (II. díl)

S01E23 Cela pro cestovatele (III. díl)

S01E24 Na konec světa a zpět

S01E25 Zpátky na Gibraltar

S01E26 100 dní na cestě

S01E27 Z Algarve na Cabo da Roca (I. díl)

S01E28 Z Algarve na Cabo da Roca (II. díl)

S01E29 Z Cabo da Roca do hor

S01E30 Monsanto a Sortelha - klenoty Portugalska

S01E31 Na cestě severním Portugalskem

S01E32 Na konec španělské země

 

Série 02 - Pád do snu - O sedmiměsíční cestě Skandinávií

V rámci této série jsem zatím žádný článek, kromě těch, které představovaly můj druhý celovečerní film, nenapsal. Nicméně i o této cestě jsem napsal knížku, která nikdy nevyšla, a protože mi mnoho mých přátel říkalo, že by si ji rádi přečetli, jsem téměř rozhodnut vložit její části právě do této série, abych alespoň touto formou přiblížil příběh, o kterém vyprávím ve filmu a knize s názvem Pád do snu. V této sérii tedy najdete detailnější popisy mého života ve skandinávské přírodě včetně doporučení nejrůznějších zajímavých míst mimo civilizaci, které v průvodcích nenajdete. Články vás zavedou na západní pobřeží Dánska a následně se mnou procestujete bezpočet známých i neznámých míst mezi nejjižnějším mysem Norska a Nordkappem, kde končí příběh filmu Pád do snu. V článcích však neskončíme na turisticky nejznámějším „nejsevernějším“ mysu Norska, ale budeme pokračovat dál do Švédska a domů.

 

O přemiéře filmu Pád do snu

Pád do snu

 

Série 03 - Tulák po snech - O cestě kolem světa

Pokud všechno dobře dopadne a podaří se mi propojit moji vášeň pro cestování s mojí vášní pro tvorbu videa, bude tahle série článků tou nejpestřejší a nejobsáhlejší vůbec. Vše, co sem napíšu musím teprve prožít, ale vůbec poprvé budete moct být přímo u toho, protože se chystám vkládat články a tvořit videa přímo během cesty, což jsem nikdy před tím neudělal. Současně také plánuji, že právě tato cesta bude tou nejdelší nepřerušenou cestou v mém životě a moc bych si přál, aby úvodní část cesty překročila délku jednoho roku. Kdy a kam vyrazím je zatím v mých myšlenkách, ale pokud všechno dobře půjde, můžete se těšit na pestrou směs zajímavostí, tipů, recenzí, itinerářů i úvah z nejrůznějších míst po celém světě. Jako vždy se vše pokusím zasadit do jednoho velkého příběhu, který už teď mám v hlavě, a tak se můžete těšit i na třetí film a možná i knihu. Moji cestu budete také moci sledovat v reálném čase na mém Instagramu a Facebooku.

4